Hogyan lehet, hogy alig akad olyan nagy vallás,
amelyik a tudományra tekintve így szólt volna:
"Hiszen ez jobb, mint gondoltuk! Az Univerzum sokkal nagyobb,
mint ahogy a prófétáink mondták, nagyszerűbb, kifinomultabb, elegánsabb"?
Ehelyett kijelentik: "Nem, nem, nem! Az én istenem egy kis istenke,
és azt akarom, hogy az is maradjon."
Az a vallás, legyen akár régi, akár új, amelyik olyannak hangsúlyozza
az Univerzum fenségességét, amilyennek a modern tudomány feltárja,
a tisztelet és áhítat olyan tartalékait mozgatná meg,
amilyenről a hagyományos vallások nem is álmodozhatnak.
Carl Sagan